Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soutěž SciChallenge

12. 12. 2016
SciChallenge je celoevropská soutěž pro mladé lidi se vzrušujícími nápady v oblasti přírodních věd, technologií, inženýrství nebo matematiky (STEM).
Soutěžící si mohou vybrat jedno z 50 témat nebo si zvolit libovolné vlastní téma (musí se však týkat STEM). Téma zpracují formou posteru, prezentace či videa. Ty pak nahrají na vybrané sociální médium (Slideshare nebo YouTube) a příspěvek přihlásí do soutěže na platformě SciChallenge v období 1. 1. – 30. 4. 2017. Své příspěvky však mohou soutěžící připravovat již nyní!
Soutěžit se bude ve dvou věkových skupinách: 10-14 let a 15-20 let (rozhoduje věk v den podání příspěvku; soutěžící nesmí být studenty vysokých škol). Soutěžit mohou jednotlivci a skupiny do tří osob. Mladší věková kategorie může soutěžit i v češtině, starší pouze v angličtině.
Příspěvky bude hodnotit jak online komunita uživatelů sociálních médií, tak odborná porota. Hodnotit se bude nejen obsah, ale i originalita provedení a přínos pro vzdělávání. Nejlepší účastníci vyhrají výlet na slavnostní finále ve Vídni (neplnoletí včetně doprovodu), spojené s prezentací svých prací a předáváním věcných cen.
(pozn.: lze přepnout na češtinu výběrem „CZ“ na liště vlevo zcela nahoře)