Jdi na obsah Jdi na menu
 


Průkazy ISIC Školák ve veřejné dopravě

31. 8. 2018
Dobrý den,
jelikož se již blíží zavedení nového žákovského/studentského jízdného ve veřejné dopravě, rádi bychom vás tímto informovali o tom, jak se tato událost týká vašich školních průkazů ISIC Školák.
 
Sleva v dopravě začne platit od 1. září 2018, činí 75% z ceny běžného jízdného a dostane ji každý cestující ve věku od 6 do 18 let a každý žák/student od 18 do 26 let. Tyto podmínky platí ve veřejné linkové a železniční dopravě, a to bez omezení cíle cesty a bez jakéhokoliv časového omezení. Tato nová sleva tedy ruší dosavadní systém žákovského jízdného.
V MHD obecně řečeno tato sleva neplatí, ale některé kraje se rozhodly pro přiznání totožné výhody i ve svých městech.
 
Prokázání nároku na slevu:
  1. Cestující ve věku 6 – 15 let nárok na slevu neprokazují.
  2. Cestující ve věku 15 -18 let prokazují věk, a to pomocí průkazu ISIC nebo jiného oficiálního dokladu.
  3. Cestující ve věku 18 – 26 let prokazují status studenta, a to pomocí platného průkazu ISIC.
 
Co to pro vás znamená? Žáků základních škol se týká první a druhá výše uvedená kategorie. Žáci do patnácti let sice oficiálně svůj věk neprokazují, přesto bychom těm starším doporučovali mít ISIC při sobě, aby v případě potřeby dokázali, že jim ještě nebylo patnáct let. Od 15 let je již ISIC plně využitelný i jako náhrada občanského průkazu.
 
Vzhledem k důležitosti výše zmíněných informací vás prosíme o jejich předání rodičům a žákům vhodnou formou (stránky školy, školní informační aplikace, třídní schůzky apod.). K tomuto účelu vám v příloze posíláme několik informačních materiálů.
 
Pokud byste od nás potřebovali další informace nebo materiály, neváhejte se ozvat.
 
S pozdravem
 
Tým ISIC školám
GTS ALIVE s.r.o.
Letenská 118/1, 118 00 Praha 1
(t): +420 226 222 318